domy

Domy – Lekkie konstrukcje stalowe idealnie nadają się do budowy domów mieszkalnych, zarówno jedno- jak i wielorodzinnych. Szkielet stalowy jest dostarczany bezpośrednio na plac budowy w formie prefabrykowanych paneli ściennych, belek stropowych oraz kompletnej więźby dachowej. Montaż – ze względu na niewielki ciężar – jest łatwy i szybki, najczęściej nie wymaga ciężkiego sprzętu dźwigowego.
EXON RENTAL posiada własne biuro konstrukcyjne, które opracowuje projekt konstrukcyjny (w tym wykonawczy) budynku przy pomocy specjalistycznego oprogramowania, zintegrowanego z linią produkcyjną wytwórni. Zapobiega to pomyłkom już na etapie projektowania. Dodatkowo dzięki doświadczeniu i wiedzy projektantów, istnieje możliwość dostosowania niemal każdego projektu do indywidualnych wymagań i potrzeb inwestora lub użytkownika. (więcej)

domy

Obiekty handlowe –  Produkowane przez EXON RENTAL lekkie konstrukcje stalowe sprawdzają się również w budowie niewielkich pawilonów handlowych o rozpiętości między przęsłami do 18 metrów (lub wielokrotności tego wymiaru). Świetnie nadają się też jako niewielkie budynki biurowe, a nawet hotelowe. Budynki przeznaczone do działalności komercyjnej wznoszone są szybko, gdyż zarówno proces projektowania, jak i prefabrykacji stalowych elementów konstrukcji odbywa się w sposób zintegrowany w tej samej fabryce. System paneli ściennych pozwala tak zaprojektować budynek, aby można go było dowolnie zagospodarowywać. Pozwala to na elastyczne kształtowanie powierzchni handlowej lub biurowej dla poszczególnych najemców. System szkieletu stalowego dostarczanego przez EXON RENTAL jest otwarty, co znaczy, że można go pokrywać różnorakimi materiałami wykończeniowymi od płyty warstwowej (tzw. sandwich-panel), poprzez tradycyjny system tynkowy na styropianie lub wełnie mineralnej (metoda lekka mokra), aż po wysublimowane oblicówki z klinkieru bądź kamienia. (więcej)

domy

Hale – Produkowane przez EXON RENTAL lekkie konstrukcje stalowe sprawdzają się również w budowie niewielkich hal magazynowych o rozpiętości między przęsłami do 18 metrów (lub wielokrotności tego wymiaru). Świetnie nadają się też jako konstrukcje budynków przeznaczonych dla rolnictwa, np. pieczarkarni, chlewni, kurników, przechowalni warzyw i owoców, a także garaży czy warsztatów. W zależności od przeznaczenia można je odpowiednio izolować i uzbrajać w niezbędne instalacje czy systemy stolarki zewnętrznej, w tym bramy i świetliki. Szybkie tempo projektowania, prefabrykacji i montażu przekłada się na zmniejszenie kosztów oraz skrócenie okresu inwestycji, a w konsekwencji szybkie oddanie budynku do eksploatacji. System szkieletu stalowego dostarczanego przez EXON RENTAL jest otwarty, co znaczy, że można go pokrywać różnymi materiałami wykończeniowymi od płyty warstwowej (tzw. sandwich-panel), poprzez tradycyjny system tynkowy na styropianie lub wełnie mineralnej (tzw. metoda lekka mokra), aż po oblicówki z drewna bądź metalowych kasetonów. Podobnie dachy mogą być pokrywane papą, folią EPDM, blachą (w tym blachodachówką), a także płytą warstwową czy nawet dachówką ceramiczną lub cementową. (więcej)

domy

Zabudowy hal – EXON RENTAL jest producentem lekkich konstrukcji stalowych (LKS), które dostarcza bezpośrednio na plac budowy w formie prefabrykowanych ram, paneli, dźwigarów, wiązarów, belek stropowych. Ich montaż – ze względu na niewielki ciężar – jest łatwy i najczęściej nie wymaga ciężkiego sprzętu dźwigowego. Dzięki sterowanym numerycznie obrabiarkom oraz efektywnemu oprogramowaniu można szybko zaprojektować żądane pomieszczenia i precyzyjnie je wykonać, a następnie dostarczyć we wskazane miejsce.
Ten rodzaj konstrukcji świetnie nadaje się do zabudowy wewnątrz istniejących hal. W ten prosty sposób można kreować dodatkową przestrzeń biurową, socjalną, magazynową czy technologiczną. Fakt, że szkielet stalowy jest kilkakrotnie lżejszy w porównaniu z tradycyjnymi technologiami powoduje ogromną redukcję kosztów zabudowy wewnętrznej. Fundament pod taką zabudowę jest znacznie mniejszy lub nie występuje wcale, o ile nośność posadzki jest wystarczająca. Ogranicza się zakres prac „mokrych”, a także udział ciężkiego sprzętu. Budowa jest mało uciążliwa dla użytkowników i może być prowadzona bez przerywania normalnej działalności wewnątrz istniejącej hali. (więcej)