Lekkie konstrukcje stalowe idealnie nadają się do budowy domów mieszkalnych, zarówno jedno- jak i wielorodzinnych. Szkielet stalowy jest dostarczany bezpośrednio na plac budowy w formie prefabrykowanych paneli ściennych, belek stropowych oraz kompletnej więźby dachowej. Montaż – ze względu na niewielki ciężar – jest łatwy i szybki, najczęściej nie wymaga ciężkiego sprzętu dźwigowego.

492 490 489

EXON RENTAL posiada własne biuro konstrukcyjne, które opracowuje projekt konstrukcyjny (w tym wykonawczy) budynku przy pomocy specjalistycznego oprogramowania, zintegrowanego z linią produkcyjną wytwórni. Zapobiega to pomyłkom już na etapie projektowania. Dodatkowo dzięki doświadczeniu i wiedzy projektantów, istnieje możliwość dostosowania niemal każdego projektu do indywidualnych wymagań i potrzeb inwestora lub użytkownika.

498 499 500

Współczesne materiały izolacyjne i wykończeniowe wykorzystywane w budownictwie szkieletowym pozwalają uzyskać parametry energetyczne kilkukrotnie wyższe od budynków wznoszonych przy pomocy tradycyjnych technologii. Warto zaznaczyć, że te parametry uzyskuje się bez wzrostu kosztów budowy. System szkieletu stalowego dostarczanego przez EXON RENTAL jest otwarty, co znaczy, że można go pokrywać różnorakimi materiałami wykończeniowymi: od tradycyjnego systemu tynkowego na styropianie lub wełnie mineralnej (metoda lekka mokra), aż po droższe oblicówki z drewna, klinkieru bądź kamienia. Dachy mogą być pokrywane blachą, w tym blachodachówką, a nawet dachówką ceramiczną lub cementową. Specjalny system otworów instalacyjnych (wentylacja, ogrzewanie, woda, prąd) w panelach ściennych i stropach wykonuje się już na etapie prefabrykacji, co ułatwia instalatorom pracę na placu budowy.

501 504 506

EXON RENTAL organizuje szkolenia i dostarcza dokumentację techniczną firmom budowlanym, chcącym budować w systemie lekkiego szkieletu stalowego,