EXON RENTAL jest producentem lekkich konstrukcji stalowych (LKS), które dostarcza bezpośrednio na plac budowy w formie prefabrykowanych ram, paneli, dźwigarów, wiązarów, belek stropowych. Ich montaż – ze względu na niewielki ciężar – jest łatwy i najczęściej nie wymaga ciężkiego sprzętu dźwigowego. Dzięki sterowanym numerycznie obrabiarkom oraz efektywnemu oprogramowaniu można szybko zaprojektować żądane pomieszczenia i precyzyjnie je wykonać, a następnie dostarczyć we wskazane miejsce.

533 534 535
537 538 539

Ten rodzaj konstrukcji świetnie nadaje się do zabudowy wewnątrz istniejących hal. W ten prosty sposób można kreować dodatkową przestrzeń biurową, socjalną, magazynową czy technologiczną. Fakt, że szkielet stalowy jest kilkakrotnie lżejszy w porównaniu z tradycyjnymi technologiami powoduje ogromną redukcję kosztów zabudowy wewnętrznej. Fundament pod taką zabudowę jest znacznie mniejszy lub nie występuje wcale, o ile nośność posadzki jest wystarczająca. Ogranicza się zakres prac „mokrych”, a także udział ciężkiego sprzętu. Budowa jest mało uciążliwa dla użytkowników i może być prowadzona bez przerywania normalnej działalności wewnątrz istniejącej hali. Specjalny system otworów instalacyjnych (wentylacja, ogrzewanie, woda, prąd) w panelach ściennych i stropach wykonuje się już na etapie prefabrykacji. Przyspiesza to pracę instalatorów na placu budowy.

541 542 543
544 545 546

EXON RENTAL posiada systemy przegród ognioodpornych REI 120 w odniesieniu do ścian i stropów wykonanych na bazie produkowanych przez siebie cienkościennych profili stalowych.